Konferencja pt. „Rola samorządu terytorialnego w modernizacji Polski”

wns

25 listopada 2010 r. o godz. 10.00 na Wydziale Nauk Społecznych UŚ odbędzie się konferencja naukowa pt. „Rola samorządu terytorialnego w modernizacji Polski”. Celem spotkania będzie przybliżenie tematyki modernizacji instytucji samorządu terytorialnego oraz jego wpływu na unowocześnienie społeczeństwa i państwa.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonają: dziekan Wydziału Nauk Społecznych prof. zw. dr hab. Wiesław Kaczanowicz, marszałek województwa śląskiego Bogusław Śmigielski, dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa prof. UŚ dr hab. Jan Iwanek oraz dyrektor ds. współpracy i rozwoju Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Bogusława Bartoszek.

Organizatorami konferencji są: Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Oddział Katowicki Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych.

Więcej informacji...