Konferencja pt. „Rodzina w badaniach teolingwistycznych”

8 maja 2013 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się konferencja pt. „Rodzina w badaniach teolingwistycznych”.

Uczestnicy sesji poddadzą refleksji zagadnienia związane z rodziną w ujęciu teolingwistycznym. Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń i poglądów oraz do ożywionej dyskusji. Spotkanie ma mieć charakter interdyscyplinarny. Udział w nim mogą wziąć studenci, doktoranci i młodzi doktorzy. Sesja adresowana jest do lingwistów, teologów, socjologów religii, religioznawców oraz badaczy literatury.

Konferencja ma zapoczątkować coroczne spotkania teolingwistyczne młodych badaczy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 8 kwietnia 2013 r. Opiekę naukową nad konferencją sprawować będzie dr hab. prof. UŚ Joanna Sobczykowa. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Języka Polskiego Wydziału Filologicznego UŚ.