Konferencja pt. „Przygody nierozumu. Szaleństwo – myśl – kultura”

Od 15 do 16 września 2011 r. na Wydziale Filologicznym UŚ (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1) odbędzie się ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja pt. „Przygody nierozumu. Szaleństwo – myśl – kultura”. Uroczystego otwarcia konferencji dokona dyrektor Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych prof. UŚ dr hab. Olga Wolińska.

Podczas licznych wykładów przedstawione zostaną m.in. zagadnienia: mody na szaleństwo, irracjonalnych korzeni filozofii, obrazów schizofrenii w filmie, anatomii smutku, niepoczytalności w aspekcie prawnym oraz ochrony zdrowia psychicznego. Wykłady wygłoszone zostaną przez studentów oraz doktorantów, a także naukowców z całej Polski. Swoje prelekcje przedstawią m.in. prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek oraz prof. UŚ dr hab. Kazimierz Zgryzek.

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe WolnoMISHlicieli.

Program konferencji

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.facebook.com/pages/KN-WolnoMISHlicieli.