Konferencja pt. „Prawne i gospodarcze aspekty współpracy z Chińską Republiką Ludową”

Budynek Wydziału Prawa i Administracji.

15 lutego 2019 roku o godzinie 10.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11b) rozpocznie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Prawne i gospodarcze aspekty współpracy z Chińską Republiką Ludową” organizowana przez Międzywydziałowe Koło Naukowe Kultury i Prawa Chińskiego. Spotkanie otworzy prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski.

Jest to pierwsza na Śląsku konferencja dotycząca tematyki prawa i biznesu w stosunkach z Chińską Republiką Ludową. Celem wydarzenia jest zainteresowanie społeczności akademickiej Państwem Środka. Konferencja skierowana jest do studentów i pracowników naukowych, ale także do przedstawicieli biznesu – małych i średnich przedsiębiorstw.

Uczestnictwo bierne jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Termin wysyłania abstraktów upływa 7 stycznia 2019 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://konferencjachiny.wixsite.com/info oraz na Facebooku.

Plakat wydarzenia. W tle ogromne miasto Szanghaj z wieżą telewizyjną w tle.