facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Konferencja pt. „Prawda a rzeczywistość. Między teorią i praktyką”

Cieszyn
18.05.2017 - 19.05.2017

Od 18 do 19 maja 2017 roku w sali konferencyjnej Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbywać się będzie konferencja naukowa pt. „Prawda a rzeczywistość. Między teorią i praktyką” dotycząca badań antropologiczno-aksjologicznych oraz edukacyjno-filozoficznych. Celem wydarzenia jest diagnoza prowadzonych interdyscyplinarnych badań, uczestnicy w swoich wystąpieniach poruszą takie zagadnienia, jak: prawda, rzeczywistość, byt ludzki i wartości oraz ich znaczenie dla filozofii, edukacji i szeroko rozumianej kultury. Konferencja ma przyczynić się do ożywienia dyskusji o obecności wartości w życiu współczesnego człowieka.

Uczestników wydarzenia powitają: prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski, dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ prof. dr hab. Zenon Gajdzica oraz dyrektor Instytutu Nauk o Edukacjidr hab. prof. UŚ Krzysztof Śleziński.

W programie konferencji zaplanowano panel dyskusyjny pt. „Prawda a rzeczywistość – wątpliwości, pytania, dylematy”, w którym udział weźmie m.in. prorektor dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski. Moderatorem dyskusji będzie dr hab. Marek Rembierz z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UŚ. Konferencja obejmie również sesje tematyczne dotyczące relacji między nauką i prawdą w kontekście norm i kultury, a także filozoficzno-społecznych oraz religijno-edukacyjnych debat o prawdzie.

Program konferencji (plik pdf)