Konferencja pt. „Polityka historyczna jako element budowy wizerunku…”

Od 18 do 19 listopada 2011 r. w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się konferencja pt. „Polityka historyczna jako element budowy wizerunku Polski we współczesnym świecie”. Organizatorami wydarzenia są: katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Pokolenie oraz NZS 1980.

Konferencję zainaugurują: przewodniczący Stowarzyszenia Pokolenie Przemysław Miśkiewicz, dyrektor katowickiego oddziału IPN dr Andrzej Drogoń, przewodniczący Stowarzyszenia NZS 1980 Zbigniew Kopczyński oraz JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. W programie wydarzenia znajdą się liczne wykłady oraz sesje panelowe dotyczące polityki historycznej.

Program konferencji

O wydarzeniu napisał serwis „histmag.org” w artykule pt. „O polityce historycznej w Katowicach ”. (18.11.2011).