facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Konferencja pt. „»Od konfliktu do komunii« – wokół relacji międzywyznaniowych w Polsce”

grafika z łódką, krzyżem i napisem oikoumene

15 listopada 2017 roku o godzinie 9.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Jordana 18) rozpocznie się ogólnopolska konferencja ekumeniczna pt. „»Od konfliktu do komunii« – wokół relacji międzywyznaniowych w Polsce”, stanowiąca podsumowanie obchodów 500-lecia reformacji. W programie wydarzenia zaplanowano trzy sesje:

• „Współczesne spojrzenie na ks. dr. Marcina Lutra”,
  • „Próby zjednoczeniowe w Polsce”,
  • „Wspólne świadectwo drogą do jedności”,

a także panel dyskusyjny pt. „Ekumenizm »dziś« w oczach Pasterzy Kościoła”, w którym udział wezmą: bp dr Marian Niemiec (Diecezja Katowicka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego), bp dr Adrian Korczago (Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego), bp prof. dr hab. Andrzej Czaja (Diecezja Opolska), bp dr Krzysztof Nitkiewicz (przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu). Moderatorem dyskusji będzie prodziekan Wydziału Teologicznego UŚ ds. nauki ks. dr hab. Jacek Kempa.

Organizatorami wydarzenia są Diecezja Katowicka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Program konferencji (pdf)