facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Konferencja pt. „O teatrze. W 250. rocznicę teatru publicznego w Polsce”

14 kwietnia 2015 r. na Dużej Scenie w Teatrze Rozrywki o godz. 11.00 odbędzie się konferencja pt. „O teatrze. W 250. rocznicę teatru publicznego w Polsce”. Rocznica powstania teatru publicznego jest okazją do spojrzenia na ten szczególny rodzaj instytucji kultury i zastanowienia się między innymi nad tym, jaka jest dzisiaj rola teatru, jakim wyzwaniom przyszło mu sprostać, co może oferować, jaka jest jego kondycja w naszym regionie.

W programie wydarzenia przewidziano między innymi panel dyskusyjny nt. „O teatrze (i nie tylko)” z udziałem: prorektora ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego dr. hab. prof. UŚ Ryszarda Koziołka, dr. Łukasza Trembaczowskiego z Zakładu Socjologii Organizacji, Gospodarki i Metodologii Badań Społecznych UŚ, dr. Krzysztofa Wrany z Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz krytyka teatralnego Macieja Nowaka.

Ponadto dr Ewa Dąbek-Derda z Zakładu Teatru i Dramatu UŚ wygłosi prelekcję nt. „Teatr w województwie śląskim”.

Wydarzenie organizują Teatr Rozrywki w Chorzowie i Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Współorganizatorami są: Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach, Teatr Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej, Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie, Teatr Polski w Bielsku-Białej, Opera Śląska w Bytomiu, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Gliwicki Teatr Muzyczny, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Teatr Mały w Tychach i Teatr Nowy w Zabrzu. Patronat nad konferencją objął marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.