Konferencja pt. „Nowy Jedwabny Szlak – geopolityka, gospodarka, kultura”

21.03.2018 - 11:30, aktualizacja 21.03.2018 - 11:30
Redakcja: admin

27 marca 2018 roku o godz. 9.30 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach rozpocznie się konferencja pt. „Nowy Jedwabny Szlak – geopolityka, gospodarka, kultura”, której współorganizatorami są m.in. Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UŚ oraz Koło Kultury i Prawa Chińskiego UŚ.

Liczne przykłady współpracy Chin z krajami na całym świecie wskazują, iż należy być świadomym zarówno szans, jak i zagrożeń związanych z otwarciem na chińskie inwestycje oraz idącą w parze ekspansją ekonomiczną i polityczną tego państwa.

Konferencja, w której udział wezmą m.in. pracownicy i studenci Uniwersytetu Śląskiego, podzielona została na cztery panele:

• „Geopolityka Chin w XXI wieku”,
  • „Pivot na Pacyfik – jak będą układać się przyszłe relacje Zachodu z Chinami”,
  • „Nowy Jedwabny Szlak – szansa dla regionu czy zagrożenie chińską dominacją?”,
  • „Europa, Międzymorze, USA czy Chiny – potencjalne strategiczne sojusze Polski”.

Program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.rodm-katowice.pl/koferencje.