Konferencja pt. „Niezwykła więź Kresów Wschodnich i Zachodnich…” w 70. rocznicę mordu dokonanego na lwowskich profesorach

W 70. rocznicę mordu dokonanego przez niemieckich nazistów na profesorach lwowskich uczelni, śląskie środowisko akademickie przygotowało sesję naukową i ufundowało tablicę pamiątkową. W ten sposób przedstawiciele uczelni pragną uczcić pamięć lwowskich profesorów i upamiętnić tę tragedię.

Konferencja pt. „Niezwykła więź Kresów Wschodnich i Zachodnich. Wpływ Lwowian na rozwój nauki i kultury na Górnym Śląsku po 1945 roku” odbędzie się 26 maja 2011 r. na Wydziale Teologicznym UŚ. W konferencji udział weźmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej będzie miała miejsce w krypcie katedry Chrystusa Króla 19 czerwca 2011 r. o godz. 11.00.

Organizatorami spotkań są: Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Katowicach, Uniwersytet Śląski oraz Duszpasterstwo Akademickie w Katowicach.