Konferencja pt. „(ni)e-bezpieczny obywatel w wirtualnym świecie”

05.10.2016 - 14:59, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką, a także Forensics&Security organizują konferencję poświęconą cyberprzestępczości – „(ni)e-bezpieczny obywatel w wirtualnym świecie”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 października 2016 roku w godzinach od 9.30 do 12.30 oraz od 13.00 do 16.00. Uczestników konferencji gościć będzie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (Katowice, ul. Bankowa 11A, sala konferencyjna).

Podczas spotkania będzie można uzyskać informacje na temat bezpieczeństwa systemów i sieci informatycznych, zarówno w zakresie bankowości elektronicznej, jak również ochrony tożsamości. Spotkanie poprowadzi Daniel Suchocki – ekspert z dziedziny informatyki kryminalistycznej i analiz powłamaniowych, konsultant zarówno służb mundurowych, jak i prywatnych przedsiębiorstw w zakresie bezpieczeństwa sieciowego i behawiorystyki złośliwych kodów. Umiejętności zwalczania i wykrywania ataków cyberprzestępczych zdobywał na licznych szkoleniach w kraju i za granicą, między innymi w Londynie oraz Nowym Jorku. Autor wielu artykułów specjalistycznych, prelegent i uczestnik konferencji dotyczących bezpieczeństwa informatycznego.

Udział w spotkaniu jest nieodpłatny. Rejestracja uczestników prowadzona jest online: www.e-slask.pl.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ciniba.edu.pl