Konferencja pt. „Narodziny Nowego Człowieka” w ramach 6. Studenckiego Festiwalu Nauki 2010

festiwal

26 kwietnia 2010 r. w ramach 6. Studenckiego Festiwalu Nauki 2010 odbędzie się interdyscyplinarna konferencja pt. „Narodziny Nowego Człowieka”. Miejscem wydarzenia będzie aula im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego. Organizatorzy konferencji to Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Kulturowej. Konferencję poprzedzi pokaz robotów przygotowany przez firmę RoboNET oraz uroczysta inauguracja Festiwalu.

Program wydarzenia:

• godz. 9.00–10.30
    Firma RoboNET: Prezentacja robotów
  • godz. 10.30–11.00
    Konferencja prasowa (sala 29)
  • godz. 11.00–11.30
    Uroczysta inauguracja 6. Studenckiego Festiwalu Nauki
  • godz. 11.30–13.00
    Wykład gościa specjalnego:
    dr Zbigniew Nawrat (Śląski Uniwersytet Medyczny): „Robin Heart, czyli o narodzinach nowego chirurga”
  • godz. 13.00–14.30
    sesja I:
    – Katarzyna Żmuda (AGH): „Sztuczne narządy, rzeczywistość czy mit?”
    – Łukasz Bandała (AGH): „Na styku natury i techniki: neurocybernetyka”
    – „Co człowiek XXI wieku może uzyskać dzięki biomechanice?” – Koło Naukowe Biomechaniki Politechniki Śląskiej: Tomasz Szewczyk, Damian Jarosz, Piotr Dziadek, Piotr Ślimak, Krzysztof Michalik, Bartosz Głogowski oraz opiekun koła, dr inż. Agata Guzik-Kopyto
  • godz. 14.30–15.30
    przerwa
  • godz. 15.30–17.00
    sesja II:
    – Magdalena Handke (UŚ): „Rozwój technologiczny a komunikacja. Zmiany w zachowaniach komunikacyjnych współczesnego człowieka”
    – Edyta Kocurek (UŚ): „My w technologii – technologia w nas”
    – Klaudia Socha (UŚ): „Świat sztuki a narodziny Nowego Człowieka”
    – Katarzyna Machnik (UŚ): „Odrodzony demiurg i wskrzeszony golem – kondycja nowego człowieka w koncepcjach filmoznawczych i filozoficznych”
    – Agata Bilnicka (UŚ): „Fantazje czy ukryta prawda? O kształtowaniu osobowości w grach typu MMO (Massively Multiplayer Online)”
  • godz. 17.00
    sesja III:
    – Arleta Jędrzejczak (UŚ): „Zmiana paradygmatu komunikacyjnego w relacji między politykami a elektoratem”
    – Janina Sabat (UŚ): „Transseksualiści w Internecie”
    – Krzysztof Kijas (UŚ): „Czy cyberepistemologia jest możliwa?
    – Hanna Kostrzewska (UŚ): „Życie i śmierć w sieci”