Konferencja „Konflikty zbrojne w 70. rocznicę podpisania konwencji genewskich...”

Wydział Prawa i Administracji UŚ

26 kwietnia 2019 roku w godz. od 8.30 do 18.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11b) odbywać się będzie ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Konflikty zbrojne w 70. rocznicę podpisania konwencji genewskich o ochronie ofiar wojny”. Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego Publicznego i Prawa Europejskiego „Ius Gentium”, działające przy Wydziale Prawa i Administracji UŚ.

Spotkanie będzie okazją do refleksji nad rolą konwencji genewskich w konfliktach zbrojnych toczonych na przestrzeni lat. Podczas konferencji zostaną poruszone takie tematy, jak ochrona ofiar wojny, indywidualna odpowiedzialność karna za zbrodnie międzynarodowe oraz konflikty zbrojne.