facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Konferencja pt. „Kanał Śląski i Droga Wodna Górnej Wisły...”

Sosnowiec
22.03.2019 - 22.03.2019

W piątek 22 marca 2019 roku na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Będzieńska 60) odbędzie się konferencja naukowa pt. „Kanał Śląski i Droga Wodna Górnej Wisły – szanse i wyzwania”. W programie wydarzenia zaplanowano część referatową oraz panele eksperckie. Uczestnicy w interdyscyplinarnym gronie dyskutować będą m.in. na temat planowanego rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce będącego szansą dla dywersyfikacji transportu.

Wśród proponowanych zagadnień znajdą się następujące kwestie:

• historia Kanału Śląskiego i Drogi Wodnej Górnej Wisły – cele, trasy, stan zaawansowania realizacji, klasa, tabor, a także planowany zakres prac,
  • uwarunkowania hydrologiczne, hydrotechniczne i gospodarki wodnej dla funkcjonowania Kanału Śląskiego i Drogi Wodnej Górnej Wisły,
  • obecne i przyszłe uwarunkowania przestrzenne ze wskazaniem strategicznych węzłów,
  • ekonomiczno-gospodarcze efekty budowy Kanału Śląskiego i modernizacji Drogi Wodnej Górnej Wisły – struktura towarowa, turystyka wodna, etapy realizacji, perspektywa czasowa,
  • zasady współpracy środowiska branżowego z instytucjami rządowymi oraz z samorządem terytorialnym.

Organizatorami wydarzenia są Śląskie Centrum Wody UŚ oraz Katedra Inżynierii i Gospodarki Wodnej Politechniki Krakowskiej.