Konferencja pt. „Dydaktyka polonistyczna i jej nauki”

Katowice
09.10.2019 - 10.10.2019

9 i 10 października 2019 roku na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego (Katowice, ul. Św. Pawła 3) odbywać się będzie interdyscyplinarna konferencja naukowa pt. „Dydaktyka polonistyczna i jej nauki” organizowana przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W czasie obrad uczestnicy będą starali się odpowiedzieć między innymi na następujące pytania:

• jakie są niewykorzystane możliwości dydaktyki polonistycznej w zakresie korzystania z dorobku innych nauk,
  • jak w sposób metodycznie świadomy, efektywny i odpowiedzialny korzystać z wiedzy poszczególnych nauk na lekcjach języka polskiego,
  • co dydaktyka polonistyczna może zaoferować dydaktyce innych nauk,
  • czy można myśleć o innych dyscyplinach jako o naukach pomocniczych dydaktyki literatury.

W programie przewidziano seans współczesnego polskiego filmu krótkometrażowego i spotkanie z twórcami, a także warsztaty poświęcone interdyscyplinarnemu nauczaniu:

• „Polska na ekranie. Współczesny film krótkometrażowy na w kształceniu kulturowo-literackim” – prowadzenie: dr Justyna Budzik,
  • „Gry w służbie dydaktyki” – prowadzenie: dr Mikołaj Marcela,
  • „Drzwi Muz są otwarte”, czyli interdyscyplinarna podróż z dziełem sztuki – prowadzenie: dr hab. Miłosz Skrzypek.

Formularze zgłoszeniowe należy przesyłać drogą elektroniczną (dydaktykapolonisytczna@us.edu.pl) do 31 maja. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej konferencji.