Konferencja pt. „Cyfrowo wykluczeni”

15 października 2012 r. o godz. 10.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbędzie się konferencja pt. „Cyfrowo wykluczeni”. Jej organizatorami są: Fundacja Widzialni, Uniwersytet Śląski oraz europoseł Rafał Trzaskowski. Podczas konferencji zostaną poruszone zagadnienia związane z dostępnością serwisów internetowych dla osób niepełnosprawnych i zagrożonych zjawiskiem wykluczenia cyfrowego. Fundacja Widzialni przedstawi wyniki badań dotyczących problemu wykluczenia cyfrowego. W konferencji udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Podczas wydarzenia ogłoszone zostaną wyniki IV edycji konkursu „Strona Internetowa bez Barier”. W konkursie zostaną nagrodzone polskie serwisy internetowe najlepsze pod względem dostępności. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: serwisów administracji publicznej i serwisów komercyjnych.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: www.widzialni.eu.