Konferencja pt. „Application of the Succession Regulation in the EU Member States”

Katowice
12.09.2019 - 12.09.2019

Katedra Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Uniwersytetu Śląskiego organizuje 12 września 2019 roku na Wydziale Prawa i Administracji w Katowicach (ul. Bankowa 11b, aula nr 7) międzynarodową konferencję naukową pt. „Application of the Succession Regulation in the EU Member States”.

W programie wydarzenia zaplanowano sesję poświęconą pierwszym doświadczeniom państw członkowskich Unii Europejskiej w zakresie stosowania rozporządzenia spadkowego. W obradach udział wezmą: prof. zw. dr hab. Maksymilian Pazdan (były dziekan Wydziału Prawa i Administracji, rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 1990–1996, doktor honoris causa Uniwersytetu Śląskiego), prof. Andrea Bonomi (Uniwersytet w Lozannie) oraz prof. Christian Kohler (Uniwersytet w Saarbrücken).

W ramach konferencji odbędą się także dwa panele dyskusyjne:

• „Rozgraniczenie zakresów statutu spadkowego wyznaczanego rozporządzeniem spadkowym i innych statutów”,
  • „Jurysdykcja i swobodny przepływ orzeczeń i innych instrumentów objętych rozporządzeniem spadkowym”.

W rozmowach uczestniczyć będą między innymi: prof. Stefania Bariatti (Uniwersytet w Mediolanie), prof. Jürgen Basedow (Max-Planck-Institut für ausländisches und internationales Privatrecht), prof. Paul Lagarde (University of Paris – Panthéon-Sorbonne, professor emeritus), prof. Camelia Toader (sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej), dr Cristina González Beilfuss (Uniwersytet w Barcelonie) oraz Michael Wilderspin (Komisja Europejska).

Obrady prowadzone będą w języku angielskim. Opłata  za udział w konferencji wynosi 250 zł. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną – ppm.wpia@us.edu.pl lub monika.jagielska@us.edu.pl.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: wpia.us.edu.pl.