Konferencja pt. „1918–2018. Wolność w kulturze, języku i literaturze Czechów i Słowaków”

Wydział Filologiczny UŚ w Sosnowcu

„1918–2018. Wolność w kulturze, języku i literaturze Czechów i Słowaków” to tytuł konferencji naukowej, która odbędzie się 25 października 2018 roku na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu.

Koniec I wojny światowej zmienił mapę Europy. Rok 1918 stał się przełomowy nie tylko w historii Polski, lecz także w historii naszych południowych sąsiadów: Czechów i Słowaków, którzy wtedy właśnie utworzyli wspólne państwo. Konferencja została zorganizowana przez Instytut Filologii Słowiańskiej z okazji setnej rocznicy tego wydarzenia i zostanie poświęcona problematyce wolności w kulturach, językach i literaturach obu narodów.

Program konferencji (pdf, 371,55 kB)