Konferencja „Przemiany w oświacie i problematyce badań nad pedagogiką przedszkolną i wczesnoszkolną w latach 1979–2019”

Wydział Pedagogiki i Psychologii UŚ w Katowicach
26.09.2019 - 27.09.2019

Od 26 do 27 września 2019 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ (Katowice ul. Grażyńskiego 53) będzie odbywać się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Przemiany w oświacie i problematyce badań nad pedagogiką przedszkolną i wczesnoszkolną w latach 1979–2019”. Wydarzenie z udziałem gości zagranicznych, będzie jednocześnie okazją upamiętniającą jubileusz 40-lecia Katedry Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Honorowy patronat nad spotkaniem objął JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Tematyka konferencji została potraktowana bardzo szeroko, pokazując kontekst społeczno-kulturowy badań prowadzonych w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w minionych latach, co umożliwi przedstawienie teoretycznych odniesień do aktualnych eksploracji, prezentacji wyników badań i ich interpretacji.

Spotkanie będzie okazją do dyskusji, debaty i wymiany poglądów reprezentantów różnych ośrodków naukowych z kraju i zagranicy, pracowników oświaty, przedstawicieli rady pracodawców, a także nauczycieli praktyków.

Organizatorem wydarzenia jest Katedra Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów.

Program konferencji (doc, 185.87 kB)