Konferencja „Przemiany w oświacie i problematyce badań nad pedagogiką przedszkolną...”

Zdjęcie: osoba pisząca w notesie

26 i 27 września 2019 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ (Katowice ul. Grażyńskiego 53) odbywać będzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Przemiany w oświacie i problematyce badań nad pedagogiką przedszkolną i wczesnoszkolną w latach 1979–2019”. Wydarzenie, z udziałem gości zagranicznych, wpisuje się w obchody jubileuszu 40-lecia Katedry Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Honorowy patronat nad spotkaniem objął JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Tematyka konferencji została potraktowana bardzo szeroko, pokazując kontekst społeczno-kulturowy badań prowadzonych w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w minionych latach, co umożliwi przedstawienie teoretycznych odniesień do aktualnych eksploracji, prezentacji wyników badań i ich interpretacji.

Spotkanie będzie okazją do dyskusji i wymiany poglądów reprezentantów krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych, pracowników oświaty, przedstawicieli rady pracodawców, a także nauczycieli praktyków.

Organizatorem wydarzenia jest Katedra Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów.

Program konferencji (doc, 185.87 kB)