Konferencja prasowa związana z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia

19 grudnia 2013 r. o godz. 10.30 w Instytucie Odkrywania Tajemnic (Instytut Fizyki UŚ, Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się konferencja prasowa związana z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. W wydarzeniu udział wezmą dr Dariusz Kajewski oraz Lech Polakowski, którzy przedstawią zagrożenia czyhające podczas świątecznych przygotowań w kuchni – wybuchająca mąka, łatwopalne cytrusy; zaprezentują, jak można przygotować „białe święta”, czyli na czym polega produkcja sztucznego śniegu; opowiedzą, jak solenie dróg wpływa na obniżenie temperatury, a także obliczą, z jaką prędkością musiałby poruszać się Święty Mikołaj, aby w 24 godziny okrążyć glob, a także ile ważyłyby jego sanie, gdyby każdy człowiek na Ziemi miał dostać smartfona.

Konferencji towarzyszyć będą doświadczenia fizyczne.

O wydarzeniu napisał serwis „informacje-naukowe.re.pl” w artykule pt. „Kichanie przy pieczeniu ciast grozi wybuchem”. (31.12.2013)