Konferencja prasowa związana z inauguracją modułu „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”

29.02.2016 - 14:42, aktualizacja 29.02.2016 - 14:42
Redakcja: admin

We wtorek 1 marca 2016 r. o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 24) odbędzie się konferencja prasowa związana z inauguracją modułu „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe” w ramach Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. W spotkaniu z mediami udział wezmą przedstawiciele: Uniwersytetu Śląskiego – prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Fundacji GPW, Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, Polskiej Izby Ubezpieczeń, Związku Banków Polskich.

Ideą modułu są comiesięczne seminaria skierowane do studentów Uniwersytetu Śląskiego, zainteresowanych rozwijaniem kompetencji  w zakresie wiedzy o rynku finansowym oraz umiejętności podejmowania optymalnych decyzji w zakresie oszczędzania oraz inwestowania. Uczestnicy wszystkich spotkań otrzymają certyfikaty, potwierdzające nabytą wiedzę.
Partnerami modułu „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe” są: Związek Banków Polskich, Biuro Informacji Kredytowej, BIG Info Monitor, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Fundacja GPW, Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, Polska Izba Ubezpieczeń, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich. Realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie odbiorców do wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej i w życiu prywatnym. Formuła programu oparta jest na realizacji wykładów prowadzonych zarówno przez praktyków reprezentujących partnerów, jak i nauczycieli akademickich i koordynatorów NZB.

Szczegółowe informacje na temat programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem dostępne są na stronach: www.nzb.pl oraz www.facebook.com/NowoczesneZarzadzanieBiznesem.