Konferencja prasowa pt. „Jak podnieść poziom matur w woj. śląskim?”

9 stycznia 2013 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbędzie się konferencja prasowa pt. „Jak podnieść poziom matur w woj. śląskim?”.

W spotkaniu udział wezmą: prorektor UŚ ds. kształcenia i studentów prof. UŚ dr hab. Ryszard Koziołek, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie Roman Dziedzic, koordynator Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów Dominika Hofman, adiunkt w Zakładzie Dydaktyki Języka Polskiego Wydziału Filologicznegodr Danuta Krzyżyk, specjalista ds. promocji i PR/rzecznik prasowy CINiBA mgr Jadwiga Witek.

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane dane statystyczne dotyczące sytuacji związanej ze zdawalnością i średnimi wynikami egzaminów maturalnych w województwie śląskim. Na spotkaniu zostanie także przedstawiony projekt Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu, a jej celem jest jak najlepsze przygotowanie uczniów do matury.