Konferencja prasowa pt. „Fizyka jest cool!”

11 czerwca 2013 r. o godz. 10.00 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4, sala 160) odbędzie się konferencja prasowa zatytułowana „Fizyka jest cool!”. Spotkanie ma na celu ukazanie, że fizyka to fascynujący świat nauki, który ma ogromny wpływ na komfort życia człowieka. Prowadzący odpowiedzą m.in. na pytania: co zrobić, by tabletki szybciej się rozpuszczały oraz jak sprawić, aby środki przeciwbólowe działały szybciej, a także jak określić najważniejsze właściwości materiałów używanych w nowoczesnych bateriach?
Podczas konferencji zaprezentowana zostanie również oferta przygotowana specjalnie dla tegorocznych maturzystów.

Konferencję poprowadzą: prof. dr hab. Henryk Czyż oraz Karolina Kołodziejczyk, Adam Cecotka i Grzegorz Ziółkowski – doktoranci Instytutu Fizyki UŚ.