Konferencja prasowa przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego

28 września 2011 r. o godz. 10.00 w sali 29 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja prasowa otwierająca XLIV rok akademicki.

Podczas spotkania przedstawione zostaną wyniki rekrutacji w Uniwersyteckie Śląskim. Rzecznik praw studenta i doktoranta Przemysław Grzonka omówi nowe regulacje prawne w zakresie pomocy materialnej, jakie wejdą w życie wraz z nowelizacją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.

Temat możliwości wykorzystania kanału YouTube EDU, na którym Uniwersytet Śląski znalazł się jako pierwsza polska uczelnia, oraz program iCSE, dzięki któremu 400 studentów UŚ otrzyma notebooki przybliży prof. UŚ dr hab. Marcin Kostur z Instytutu Fizyki im. A. Chełkowskiego UŚ.

Ponadto o rekrutacji do Uniwersytetu Śląskiego Dzieci i koncercie chóru UŚD opowie dr Jerzy Jarosz, dziekan UŚD.

Mikołaj Stelmach, przyszły student – olimpijczyk, przedstawi korzyści płynące z oferty VIP, którą wybrał w Uniwersytecie Śląskim.

JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś odpowie na pytania dziennikarzy dotyczące wejścia w życie nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.