Konferencja prasowa poświęcona zawiązaniu Akademickiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy

31 marca 2014 r. o godz. 10.00 w sali 29 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona zawiązaniu przez śląskie uczelnie Akademickiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy pod hasłem „Granat na Raka. UŚwiadamiamy”.

Celem przedsięwzięcia, wpisującego się w działania Śląskiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy, są działania przyczyniające się do realnej poprawy sytuacji w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy (RSM) wśród kobiet ze społeczności akademickiej: studentek, pracownic i partnerek pracowników.

Podczas konferencji zostanie przedstawiony harmonogram bezpłatnej akcji profilaktycznej, przebieg badania, a także założenia akcji profilaktycznej w szkołach średnich.