Konferencja prasowa poświęcona Uniwersytetowi Śląskiemu Młodzieży

17 września 2012 r. o godz. 12.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja prasowa poświęcona Uniwersytetowi Śląskiemu Młodzieży.

Uniwersytet Śląski Młodzieży jest inicjatywą Uniwersytetu Śląskiego skierowaną do gimnazjalistów. Ma na celu rozwijanie i wzbogacanie dotychczasowych zainteresowań, wiedzy i umiejętności uczniów. Istotą działań jest rozbudzanie ciekawości i inspirowanie do odkrywania nowych obszarów zainteresowań, kształtowanie intelektu, zapału do nauki oraz osobowości studentów UŚM. Istotnym dążeniem jest również zaspokojenie aspiracji młodego pokolenia do podejmowania nowych wyzwań naukowych i poszukiwania własnej ścieżki zawodowej.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone będą na trzech Wydziałach: Teorii i Doświadczenia, Komunikacji i Języka oraz Działań Publicznych i Aktywności Społecznych. Każdy wydział wyposażony jest w pięć pracowni, a pracą każdej z nich kieruje pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego, który czuwa nad poziomem merytorycznym spotkań.

W konferencji wezmą udział: prorektor UŚ ds. kształcenia i studentów prof. UŚ dr hab. Ryszard Koziołek, kierownicy Wydziałów UŚM: dr Magdalena Ślawska, dr Armand Cholewka, dr hab. Robert Bońkowski oraz dr Eugenia Rostańska, dyrektor Wszechnicy Śląskiej.