Konferencja prasowa poświęcona unikatowej metodzie komputerowej identyfikacji odcisków czerwieni wargowej

14 lutego 2013 r. o godz. 11.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (sala 29) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona unikatowej metodzie komputerowej identyfikacji odcisków czerwieni wargowej, którą opracował doktorant z Instytutu Informatyki UŚ mgr Łukasz Smacki.

Do tej pory ślady czerwieni wargowej z miejsca przestępstwa (odciski ust pozostawione np. na opakowaniach, naczyniach, produktach spożywczych czy niedopałkach papierosów) analizowane były analogowo, co wydłużało czas badania i mogło prowadzić do błędów.

Swoje badania mgr Łukasz Smacki prowadził we współpracy z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji w Warszawie.

O wydarzeniu napisał serwis „biznesowaturystyka.pl” w artykule pt. „Kolekcjoner ust”. (13.02.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „polskalokalna.pl” w artykule pt. „Badania nad odciskami ust do celów kryminalistycznych”. (14.02.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „ddv.pl” w artykule pt. „Badania nad odciskami ust do celów kryminalistycznych”. (14.02.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „dziennik.pap.pl” w artykule pt. „Katowice: badania nad odciskami ust do celów kryminalistycznych”. (14.02.2013)