Konferencja prasowa poświęcona nowym kierunkom i specjalnościom studiów w Uniwersytecie Śląskim

5 maja 2011 r. rusza Internetowa Rejestracja Kandydatów na studia na Uniwersytecie Śląskim w roku akademickim 2011/2012. W związku z tym o godz. 12.00 w rektoracie UŚ (sala 29) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona nowym kierunkom i specjalnościom studiów.

Przedstawiciele uczelni zaprezentują ofertę edukacyjną, w której nie brakuje takich kierunków studiów i specjalności, jak: mechatronika, fizyka techniczna, technologia chemiczna czy biofizyka i fizyka medyczna. Przestawione zostaną propozycje studiów w języku angielskim oraz oferta skierowana do laureatów i finalistów olimpiad.

W konferencji udział wezmą: prorektor ds. kształcenia prof. UŚ dr hab. Czesław Martysz, pełnomocnik rektora ds. rekrutacji prof. UŚ dr hab. Barbara Szotek, prodziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ prof. dr hab. Grażyna Chełkowska, kierownik Działu Kształcenia Ewa Słomiana, kierownik Centrum Obsługi Studenta dr Barbara Smorczewska oraz Joanna Laskowska z Działu Współpracy z Zagranicą.

Dodatkowo, 5 i 6 maja 2011 r. na Uniwersytecie Śląskim odbywać się będą bezpłatne konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym, przeznaczone dla uczniów I i II klas ponadgimnazjalnych. Specjaliści w dziedzinie rozwoju kariery pomogą uczniom wybrać właściwy kierunek studiów oraz określić predyspozycje zawodowe. Spotkania trwać będą od godziny 10.00 do 15.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12, sala 24).

Wszelkie informacje niezbędne maturzystom opublikowano na stronie: www.kandydat.us.edu.pl.

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Uniwersytet Śląski konkuruje z politechniką ”. (05.05.2011).

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: nowe kierunki ” (06.05.2011).