Konferencja prasowa poświęcona akcji „Uniwersytet pomaga”

1 grudnia 2011 r. o godz. 11.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (sala 29) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona akcji „Uniwersytet pomaga”. W wydarzeniu udział wezmą: prof. UŚ dr hab. Zygmunt Tobor, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UŚ, inicjatorka akcji dr Agnieszka Bielska-Brodziak, Ewa Wesoły ze Stowarzyszenia „Nadzieja na Dom” oraz Jarosław Motak z Fundacji S.O.S dla Zwierząt.

Projekt „Uniwersytet pomaga” zainicjowany został przez Katedrę Teorii i Filozofii Prawa UŚ. Pierwsza, inauguracyjna akcja dedykowana jest bezdomnym zwierzętom. Od 1 do 15 grudnia 2011 r. na terenie wydziałów Uniwersytetu Śląskiego prowadzona będzie zbiórka darów na rzecz zwierząt przebywających w dwóch schroniskach: w Katowicach i Sosnowcu.

Na stronie internetowej „Uniwersytet pomaga” prezentowane będą wszystkie działania uczelni o charakterze charytatywnym.