Konferencja prasowa otwierająca Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2011

7 września 2011 r. o godz. 10.30 w sali Rady Wydziału Prawa i Administracji UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11B, I piętro, pok. 1.4) odbędzie się konferencja prasowa otwierająca Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2011.
W wydarzeniu wezmą udział członkowie Komitetu Honorowego Śląskiego Salonu Maturzystów, m.in.: przewodnicząca Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka-Tendera, przewodniczący Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, dyrektor OKE w Jaworznie Roman Dziedzic oraz dr Wojciech Marchwica, koordynator Śląskiego Salonu Maturzystów „Perspektywy”.

Podczas konferencji dyrektor OKE przybliży zasady egzaminu maturalnego w roku 2012, a także poinformuje o zmianach przygotowywanych na rok 2015. Dr Danuta Krzyżyk z Wydziału Filologicznego UŚ opowie o najczęstszych błędach popełnianych przez maturzystów podczas egzaminu z języka polskiego. Przedstawiciel Instytutu Matematyki UŚ doradzi przyszłym maturzystom, jak skutecznie uczyć się matematyki, by zdać egzamin maturalny z tego przedmiotu.

Celem Śląskiego Salonu Maturzystów jest dostarczenie maturzystom, ich nauczycielom i rodzicom pełnej wiedzy na temat zasad egzaminu maturalnego w roku 2012 oraz przedstawienie przez uczelnie oferty studiów oraz wymagań rekrutacyjnych obowiązujących w roku akademickim 2012/2013. Taka kompleksowa informacja ułatwi młodzieży podjęcie decyzji o wyborze ścieżki kształcenia.

Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2011, podobnie jak rok temu, przeprowadzony zostanie na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach 7 września oraz na terenie Politechniki Śląskiej w Gliwicach 8 września.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.salonmaturzystow.pl/slask.