Konferencja prasowa nt. XXVI Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego

W piątek 30 sierpnia 2013 r. o godz. 11.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbędzie się konferencja prasowa na temat XXVI Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego. Festiwal, organizowany od 1979 r. przez Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”, jest jedyną tak dużą imprezą folklorystyczno-kulturalną w regionie. Tegoroczna edycja odbywać będzie się od 31 sierpnia do 8 września 2013 r. W sześciu miastach województwa śląskiego wystąpią zespoły z Indonezji, Rosji, Niemiec, Portugalii, Czech, Indii, Beninu, Słowacji i Polski.

Podczas konferencji prasowej przedstawione zostaną szczegółowe informacje, program oraz atrakcje festiwalu. W ramach spotkania przewidziano prezentacje muzyczno-taneczne.