Konferencja prasowa nt. uruchomienia dwóch kolejnych żłobków

W związku z otrzymaniem przez Uniwersytet Śląski dofinansowana na uruchomienie dwóch kolejnych żłobków, w poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. o godz. 10.30 w żłobku na osiedlu akademickim w Katowicach-Ligocie (ul. Studencka 20, Katowice) odbędzie się konferencja prasowa, podczas której przedstawione zostaną działania uczelni, mające na celu wsparcie studiujących i pracujących rodziców. Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania dotychczasowego żłobka oraz przedstawienia szczegółowych informacji związanych z uruchomieniem nowych żłobków w centrum Katowic oraz w Cieszynie (m.in. takich rozwiązań, jak opieka nocna lub weekendowa nad dziećmi). Ponadto dr Anna Watoła z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ opowie m.in. o zaletach powstawania żłobków blisko miejsc pracy.

W spotkaniu udział wezmą: Andrzej Jabłoński – prezydent Fundacji Ekologicznej – Wychowanie i Sztuka „Elementarz”, dr Agnieszka Skołucka – kanclerz Uniwersytetu Śląskiego, Katarzyna Tlatlik-Marczak – dyrektor żłobka UŚ, dr Anna Watoła z Katedry Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ, a także studenci i pracownicy UŚ.

O inicjatywie napisali również:

„dziennikzachodni.pl” w artykule pt. „Maluch na uczelni: 295 miejsc w żłobkach i przedszkolach na uczelniach w woj. śląskim” (24.04.2015).

„katowice.tvp.pl” w artykule pt. „„Maluch na uczelni” czyli dotacje na uniwersyteckie żłobki” (27.04.2015).

„biznes.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: powstaną żłobki z całodobową opieką” (27.04.2015).

„tvs.pl” w artykule pt. „Będą działać nawet w nocy i w weekendy. Przy Uniwersytecie Śląskim powstaną dwa żłobki” (27.04.2015).

„radio.katowice.pl” w artykule pt. „Przyuczelniane żłobki” (27.04.2015).

„nauka.money.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: powstaną żłobki z całodobową opieką” (27.04.2015).

„pl.newshub.org” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: powstaną żłobki z całodobową opieką” (27.04.2015).

„wiadomosci.onet.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: powstaną żłobki z całodobową opieką” (27.04.2015).

„fakt.pl” w artykule pt. „Uniwersytet otwiera żłobki” (27.04.2015).

„wiadomosci.gazeta.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: powstaną żłobki z całodobową opieką” (27.04.2015).

„naukawpolsce.pap.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski: powstaną żłobki z całodobową opieką” (28.04.2015).

„dziennikzachodni.pl” w artykule pt. „Na studia z dzieckiem? Pewnie! Uczelnie otwierają żłobki i kluby” (29.04.2015).

„radio90.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski w Cieszynie organizuje żłobek. Będzie miejsce dla 24 maluchów” (29.04.2015).