Konferencja prasowa nt. rekrutacji i oferty edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego

Konferencja prasowa dotycząca tegorocznej rekrutacji w Uniwersytecie Śląskim odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca 2013 r. o godz. 12.00 w rektoracie uczelni (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 29). Podczas spotkania przedstawiona zostanie oferta edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego na rok akademicki 2013/2014, w tym nowości, m.in. przedsiębiorczość oraz indologia. Uczestnicy poznają również szczegóły unikatowego projektu edukacyjnego – Akademii Liderów UŚ, dedykowanego laureatom oraz finalistom olimpiad i konkursów przedmiotowych z klas pierwszych oraz drugich szkół ponadgimnazjalnych.

W poniedziałek odbędzie się także uroczysta gala „Śląskie Asy”, podczas której zostaną uhonorowani najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. Dla uczestników gali zostały również przygotowane warsztaty „Kierunek: własny. Specjalność: realizacja życiowych celów”, mające pomóc młodym ludziom w świadomym kierowaniu przyszłą karierą zawodową.

Po konferencji prasowej będzie możliwość rozmowy z laureatami i finalistami olimpiad oraz konkursów przedmiotowych.