Konferencja prasowa nt. Międzynarodowego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw obchodzonego w Katowicach

Od 25 lutego do 2 marca 2013 r. trwać będzie Międzynarodowy Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Uniwersytetu Śląskiego również w województwie śląskim osoby dotknięte tym problemem będą mogły uzyskać pomoc w lokalnych punktach pomocy ofiarom przestępstw.

W najbliższy poniedziałek 25 lutego 2013 r. o godz. 10.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się konferencja prasowa, podczas której będzie można dowiedzieć się, gdzie i na jakich zasadach ofiary przestępstw mogą szukać pomocy, jak duża jest liczba osób szukających pomocy, a także jaką rolę podczas tego tygodnia odgrywają wolontariusze − studenci Uniwersytetu Śląskiego.

W konferencji udział wezmą m.in.: śląski komendant wojewódzki policji nadinspektor Dariusz Działo, prorektor ds. kształcenia i studentów UŚ prof. UŚ dr hab. Ryszard Koziołek, pełnomocnik rzecznika praw obywatelskich dr Aleksandra Wentkowska, Agnieszka Dunaj z Biura Karier UŚ oraz Małgorzata Morańska, studentka V roku psychologii, która odbyła wolontariat w Śląskim Stowarzyszeniu Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Międzynarodowy Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw to idea, która powstała w 2000 roku, a jej celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Od roku 2005 na mocy porozumienia z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach udział w akcji bierze także Uniwersytet Śląski. Do tej pory przeszkolono ponad 500 studentów, którzy następnie swą pracą wsparli lokalne Punkty Pomocy Ofiarom Przestępstw. Do tegorocznej edycji zgłosiło się około 80 studentów, głównie z Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

O wydarzeniu napisał serwis „gazeta-student.pl” w artykule pt. „Gdzie ofiary przestępstw mogą uzyskać pomoc?”. (22.02.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „www.cz.info.pl” w artykule pt. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. (24.02.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „zory.dlawas.pl” w artykule pt. „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. (25.02.2013)

Dziennik Zachodni

O wydarzeniu napisał portal „Dziennik Zachodni” (www.dziennikzachodni.pl) w artykule Katarzyny Domagały: „Jesteś ofiarą przestępstwa? Nie bój się prosić o pomoc” (26 lutego 2013 r.)

O wydarzeniu napisał serwis „www.super-nowa.pl” w artykule pt. „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. (26.02.2013)