Konferencja prasowa nt. koncepcji utworzenia Strefy Akademickiej

28 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona utworzeniu Strefy Akademickiej w naszym regionie.

W wydarzeniu wezmą udział: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, JM Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego prof. Tomasz Miczka, JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prof. dr hab. Antoni Cygan, prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek, prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego ds. internacjonalizacji i marketingu dr hab. prof. UE Sławomir Smyczek, a także prezydent Katowic Piotr Uszok i architekt miasta Stanisław Podkański.

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie inicjatywa powstania w obrębie ulic Pawła, Wodnej i Górniczej nowej przestrzeni miejskiej, jaką będzie Dzielnica Akademicka, która stanowić będzie część Strefy Akademickiej. Pierwszym budynkiem, który powstanie w obszarze nowej Dzielnicy, będzie nowa siedziba Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ.

Na temat koncepcji utworzenia Strefy Akademickiej napisali również: