Spotkanie z mediami dotyczące I Pikniku Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego

2 lipca 2012 r. o godz. 9.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się spotkanie z mediami dotyczące I Pikniku Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego. Wezmą w nim udział m.in.: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prezes Stowarzyszenia Absolwentów UŚ Tadeusz Donocik oraz Barbara Uracz, kierownik Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”, która opowie o zespołach zapewniających oprawę artystyczną pikniku.

I Piknik Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się 1 września 2012 r. na terenie osiedla akademickiego w Katowicach-Ligocie i obfitować będzie w szereg atrakcji. W programie znajdą się m.in. występy zagranicznych zespołów folklorystycznych − uczestników Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego (m.in. z: Wenezueli, Indii, Argentyny, Togo, Turcji i Chorwacji), a także koncerty zespołów z Instytutu Muzyki UŚ, orkiestry dętej, pokazy tańca, występy mażoretek oraz liczne atrakcje dla dzieci.

Szczegółowe informacje na temat Pikniku oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.us.edu.pl/piknik-absolwentow.