Konferencja prasowa nt. charytatywnego meczu „Senat kontra Senat”

30 maja 2011 roku o godz. 12.00 przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) będzie miała miejsce konferencja prasowa dotycząca charytatywnego meczu piłki nożnej „Senat kontra Senat”.

Podczas konferencji przedstawione zostaną składy obu drużyn, zaprezentowane zostaną również stroje piłkarskie, w których wystąpią zawodnicy.

W wydarzeniu udział wezmą: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, senatorowie RP Zbigniew Szaleniec i Andrzej Misiołek, prezydent Katowic Piotr Uszok, prezes zarządu Śląskiego Funduszu Stypendialnego Wojciech Nizielski, Magdalena Bochenek, Maciej Biskupski oraz Jacek Szymik-Kozaczko.

Senatorowie Rzeczpospolitej Polskiej i przedstawiciele senatów szkół wyższych już po raz trzeci staną do sportowej rywalizacji. Wydarzeniu przyświeca szczytny cel – fundusze zebrane podczas meczu zasilą XXI edycję Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego.

Mecz „Senat kontra Senat” odbędzie się 4 czerwca 2011 r. o godz. 15.00 na stadionie GKS Katowice.

Po raz pierwszy mecz taki rozegrany został w 2008 roku, a zebrane środki finansowe przekazano na: pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Sukces ten udało się powtórzyć dwa lata później, kiedy to w 2010 roku wsparto XX Jubileuszową Edycję Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego. Dzięki ofiarności darczyńców Fundacja przyznała stypendia naukowo-socjalne o wartości ponad 850 tys. zł i dzięki temu pomogła prawie 600 mieszkańcom województwa śląskiego w zdobyciu wyższego wykształcenia.

28 maja 2011 roku o godz. 15.00 na stadionie Hetmana przy ulicy Siwka 2 odbędzie się trening obu drużyn. Zespół senatorów szkół wyższych trenować będzie Jan Furtok.

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule Magdaleny Warchali pt. „ Taktyka czy kondycja? Senatorzy szykują się do meczu ”. (30.05.2011)

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Charytatywny mecz "Senat kontra Senat" w Katowicach”. (30.05.2011)

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Mecz charytatywny Senat RP kontra Senat śląskich uczelni wyższych ” (31.05.2011).

O wydarzeniu napisał serwis „PolskaLokalna.pl” w artykule pt. „Mecz "Senat kontra Senat" w Katowicach ”. (30.05.2011).

O wydarzeniu napisał serwis „silesia24.com.pl” w artykule pt. „Mecz "Senat kontra Senat" tym razem w Katowicach ”. (30.05.2011).

O wydarzeniu napisał serwis „interia.pl” w artykule pt. „Mecz "Senat kontra Senat" w Katowicach ”. (30.05.2011).