Konferencja prasowa na temat Śląskiej Nocy Naukowców

26 września 2012 r. o godz. 11.00 na dachu Instytutu Fizyki UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się konferencja prasowa na temat siódmej edycji Śląskiej Nocy Naukowców. W wydarzeniu uczestniczyć będzie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Mirosław Nakonieczny, koordynator ŚNN prof. dr hab. Jerzy Rutkowski, prorektor ds. edukacji i współpracy z zagranicą prof. UE dr hab. Wojciech Dyduch.

Podczas konferencji prasowej zostanie omówiona idea Śląskiej Nocy Naukowców. W ramach wydarzenia wystąpi również brytyjski raper Jon Chase, który jest ekspertem z zakresu promowania nauki poprzez rap.

Jon Chase posiada wykształcenie m.in. z zakresu inżynierii kosmicznej i jest znanym propagatorem tzw. Raps Science. Swoje występy miał m.in. w The Science Museum, Royal Society, Royal Institution oraz w teatrach, bibliotekach i festiwalach naukowych w Wielkiej Brytanii.

Śląską Noc Naukowców cechuje niecodzienne podejście do spraw nauki, spora dawka humoru, komentarze znanych i lubianych naukowców oraz szalone eksperymenty prowadzone z badaczami. Na uczestników czekają m.in.: wykłady, pokazy oraz eksperymenty z różnych dziedzin nauki. Organizatorzy szczególnie serdecznie zapraszają dzieci z rodzicami i młodzież. Będzie to niezwykła okazja sprawdzić, jak naukowcy zmieniają świat i poszerzają granice wiedzy. Ale przede wszystkim będzie można przekonać się, że naukowcem może zostać każdy. Wystarczy tylko ciekawość świata i odwaga w łamaniu schematów. Będzie się można o tym przekonać w rozmowach, dyskusjach z naukowcami, którzy biorą udział w Śląskiej Nocy Naukowców i którzy chętnie odpowiedzą na pytania z zakresu architektury, biologii, chemii, ekologii, fizyki, fotografii, historii, informatyki, języków obcych, kryminalistyki, kultury, literatury i sztuki, matematyki, medycyny, nauk przyrodniczych, podróży, polityki, nawet przepisów ruchu drogowego, public relations, robotyki, sztuki, techniki, zarządzania i życia codziennego.

Na stronie internetowej:www.nocnaukowcow.com.pl została udostępniona wyszukiwarka, dzięki której osoby zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu mogą ułożyć własny program wydarzeń.

Śląska Noc Naukowców jest częścią projektu Europejska Noc Naukowców, który powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2005 roku.