Konferencja prasowa na temat Akademii Dyplomacji

W poniedziałek 29 września 2014 r. o godz. 11.00 w sali 29 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12 Katowice) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona nowej inicjatywie edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego – Akademii Dyplomacji. W konferencji udział wezmą m.in. prorektor ds. kształcenia i studentów UŚ dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek, dyrektor Akademii Dyplomacji dr Renata Jankowska, a także eksperci wykładający w Akademii – prof. zw. dr hab. Genowefa Grabowska, wybitna specjalistka prawa międzynarodowego, była europoseł oraz dr Bohdan Dzieciuchowicz, specjalista ds. kreowania wizerunku.

Program Akademii Dyplomacji skierowany jest do polityków, urzędników, a także studentów (którzy ukończyli trzeci rok studiów) zainteresowanych tematyką etykiety dyplomatycznej, międzynarodowych stosunków politycznych i gospodarczych oraz polityki zagranicznej. W ramach programu będą uruchomione następujące bloki tematyczne: protokół dyplomatyczny i etykieta menedżera, wykłady połączone z debatami „okrągłego stołu”, warsztaty międzynarodowe, warsztaty z komunikacji, kulturowe obrazy świata oraz specjalistyczne zajęcia językowe.

Wśród podejmowanych zagadnień znajdą się m.in.:

• komunikacja międzykulturowa,
  • etykieta językowa w komunikacji oficjalnej, w biznesie, w dyplomacji,
  • kultury Azji Środkowej,
  • konflikty międzynarodowe,
  • polityka bezpieczeństwa i przyszłość Afryki,
  • polityka zagraniczna UE,
  • International Business,
  • komunikacja kryzysowa,
  • wystąpienia publiczne.

Do grona wykładowców zostali zaproszeni przedstawiciele takich instytucji, jak m.in.: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW, Regionalne Centrum Biznesu, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Zajęcia prowadzone będą w języku polskim, dla osób zainteresowanych również w języku angielskim lub francuskim.