Zmiana terminu konferencji prasowej inaugurującej XXII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

Termin konferencji prasowej inaugurującej XXII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny został zmieniony z powodu opóźnień w przyjazdach zespołów. Konferencja odbędzie się 31 sierpnia 2009 r. (poniedziałek), o godz. 10:30, w budynku rektoratu UŚ, w klubie Kubuś.

W trakcie konferencji prasowej nie zabraknie dobrej muzyki, porywających tańców oraz wielu ciekawych i barwnych wrażeń. Taneczny show zapewnią zespoły z Rosji, Turcji i Sycylii oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” UŚ - gospodarz Festiwalu. Włosi zatańczą jedną z wielu rodzajów tarantelli, a zespół z Rosji zatańczy tańce kozackie. Ponadto zaprezentowane zostaną stroje ludowe oraz typowa folklorystyczna muzyka. Przedstawiciele zespołów odpowiedzą na pytania dotyczące ich unikatowych kultur: muzyki, strojów, pieśni i tańca.