Konferencja prasowa dotycząca wyników warsztatów „A<24 2018 x NOC”

23.11.2018 - 12:31 aktualizacja 23.11.2018 - 12:31
Redakcja: admin

Warsztaty „A<24 2018 x NOC” są jednym z kluczowych wydarzeń festiwalu twórców przestrzeni miejskiej – „A<FESTIVAL”, odbywającego się od 21 do 25 listopada 2018 roku w Katowicach. Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy i inicjowanie nowych rozwiązań projektowych, zarządczych i społecznych dotyczących wybranego zagadnienia, którym w tym roku jest fenomen nocy w polskich miastach.

Warsztaty to 24-godzinny maraton projektowy skierowany do studentów i absolwentów. Jedna z sześciu grup warsztatowych, pracować będzie pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego i zajmie się tematem Rawy. Zespoły pod czujnym okiem artystów i ekspertów wypracują rozwiązania, mające przyczynić się do polepszenia jakości życia w mieście i rozwiązania konfliktów związanych ze zmianą charakteru funkcjonowania miasta w nocy.

Konferencja prasowa na temat wyników warsztatów odbędzie się 25 listopada  o godz. 10.00 w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów im. Katarzyny Bochenek (pl.  Sejmu Śląskiego 2, sala 211). Udział w spotkaniu wezmą członkowie poszczególnych zespołów, którzy przedstawią swoje rozwiązania dotyczące miasta i miejskiej przestrzeni. „A<FESTIVAL” został objęty honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: afestival.antyrama.org.