Konferencja prasowa dotycząca uruchomienia ABSL Academy w Katowicach

W poniedziałek 28 września 2015 r. o godz. 10.00 w Pałacu Goldsteinów (pl. Wolności 12a, Katowice) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona uruchomieniu ABSL Academy w Katowicach.

ABSL Academy to prestiżowy program edukacyjny nastawiony na praktyczne rozwijanie umiejętności z zakresu efektywnego zarządzania własną karierą. Jego celem jest kształcenie przyszłych pracowników sektora nowoczesnych usług biznesowych. Partnerem inicjatywy jest CIMA (Chartered Institute of Management Accountants). Program będzie prowadzony przez ABSL (Association of Business Service Leaders in Poland), trzy śląskie uczelnie – Politechnikę Śląską, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski. Projekt wspiera Miasto Katowice.

Celem programu jest zwiększenie liczby kandydatów przygotowanych do pracy w sektorze oraz uzupełnienie działań promujących pracę w tej branży. Program jest skierowany do studentów, absolwentów i osób pracujących, które chcą zdobyć zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych oraz chcą nabyć umiejętności, które wyróżnią ich na rynku pracy oraz pomogą im szybciej rozwijać swoją ścieżkę kariery. Ukończenie Akademii oraz uzyskanie certyfikatu CIMA zdecydowanie zwiększa szansę na podjęcie pracy w sektorze usług biznesowych.

W konferencji udział wezmą: Marcin Krupa – prezydent Katowic, Marcin Nowak – ABSL Silesia, prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką Uniwersytetu Śląskiego, prof. dr hab. Wojciech Dyduch – prorektor ds. edukacji i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. inż. Marek Gzik – pełnomocnik rektora Politechniki Śląskiej ds. współpracy z przemysłem.

„wiadomosci.onet.pl” - „Biznes i uczelnie ułatwią studentom znalezienie pracy w korporacji” (28.09.2015).

„pulshr.pl” - „Pracodawcy i uczelnie pomogą młodym rozpocząć karierę w korporacjach” (28.09.2015).

„portalsamorzadowy.pl” - „ABSL Academy, czyli śląski sposób na pracę dla młodych” (28.09.2015).

„wyborcza.biz” - „Biznes i uczelnie ułatwią studentom znalezienie pracy w korporacji” (28.09.2015).

„pieniadze.gazeta.pl” - „Biznes i uczelnie ułatwią studentom znalezienie pracy w korporacji” (28.09.2015).

„finanse.wp.pl” - „Biznes i uczelnie ułatwią studentom znalezienie pracy w korporacji” (28.09.2015).

„wyborcza.pl” - „Biznes i uczelnie ułatwią studentom znalezienie pracy w korporacji” (28.09.2015).

„gornyslask.studentnews.pl” - „ABSL Academy rusza od listopada w Katowicach” (28.09.2015).

„studiadlaodmiany.pl” - „Od listopada rusza ABSL Academy” (28.09.2015).

„mojekatowice.pl” - „Od listopada rusza ABSL Academy” (29.09.2015).

„super-polska.pl” - „ABSL Academy rusza od listopada w Katowicach” (29.09.2015).

„student.lex.pl” - „Biznes i uczelnie ułatwią studentom znalezienie pracy w korporacji” (29.09.2015).

„propertynews.pl” - „Biznes coraz mocniej wkracza na uczelnie” (29.09.2015).