Konferencja prasowa dotycząca Uniwersytetu Powszechnego w Czeladzi

W środę 17 września 2014 r. o godz. 16.30 w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi (ul. Tuwima 14a) odbędzie się konferencja prasowa poprzedzająca inaugurację roku akademickiego w Uniwersytecie Powszechnym w Czeladzi.

W spotkaniu z mediami udział wezmą: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prezes Towarzystwa Powszechnego „Czeladź” Zbigniew Szaleniec, prezes Stowarzyszenia „Razem dla Czeladzi” Dominik Penar, dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi dr Anna Zasada-Chorab oraz kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku UŚ dr Helena Hrapkiewicz.

Podczas konferencji zostanie oficjalnie podpisana umowa sprawie połączenia dwóch czeladzkich uniwersytetów społecznych – Uniwersytetu Powszechnego i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Powszechnym rozpocznie się o godzinie 17.00, a wykład inauguracyjny pt. „Rola uniwersytetu we współczesnym świecie” wygłosi JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Uniwersytet Powszechny w Czeladzi jest cyklicznym przedsięwzięciem, którego głównym celem jest popularyzacja nauki wśród różnych grup wiekowych. Adresatami projektu są zarówno dzieci i młodzież, dla których realizowane są Czeladzkie Spotkania z Nauką, jak również rodzice, którzy zdobywają aktualną wiedzę m.in. z zakresu psychologii ogólnorozwojowej dziecka w ramach Akademii Rodzica. W ramach Akademii Seniora organizowany jest szereg zajęć dla osób z grupy wiekowej „50+”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.uniwersytetpowszechny.pl.