Konferencja prasowa dotycząca Tygodnia Kultur Wschodu z Katowic do Pekinu

W środę 29 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12, Katowice) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona wspólnej inicjatywie Uniwersytetu Śląskiego oraz firmy Only1 Fight Corporation Ltd. – Tydzień Kultur Wschodu z Katowic do Pekinu. Konferencji towarzyszyć będą prezentacja: sztuki walki w wykonaniu trenera wushu Mirosława Barszowskiego oraz pokazy łamania krtanią metalowego pręta i kruszenia betonowego bloku.

Spotkanie będzie również okazją do podpisania listu intencyjnego, dotyczącego współpracy w związku z organizacją Tygodnia Kultur Wschodu. Dokument sygnować będą JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz Mirosław Barszowski, dyrektor Only1 Fight Corporation Ltd., promotor Międzynarodowej Gali Walk Zawodowych Only1.

Tydzień Kultur Wschodu ma być swoistym świętem Dalekiego Wschodu, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość poznać języki dalekowschodnie, spróbować orientalnej kuchni, wziąć udział w warsztatach kaligrafii. W programie wydarzenia przewidziano również pokazy wschodnich sztuk walki, wykłady, przedstawienia teatralne i wiele innych atrakcji. Na katowickim rynku odbędzie się dzień chiński.

Tydzień Kultur Wschodu zakończy się galą sportów walki w Spodku. 29 maja jedenaście tysięcy widzów będzie mogło podziwiać zmagania najlepszych zawodników sanda, muay thai, K1 i MMA. Spotkanie poprowadzi Ireneusz Bieleninik.

O wydarzeniu napisali również:

„gazeta.pl” w artykule pt. „Mistrz Wushu łamał pręty krtanią i skruszył ciosem betonowy blok” (29.04.2015).

„katowice.tvp.pl” w artykule pt. „Tydzień Kultur Wschodu z Uniwersytetem Śląskim” (29.04.2015).

„dziennikzachodni.pl” w artykule pt. „Tydzień Kultur Wschodu „Z Pekinu do Katowic”: pokazy walk i nauka chińskiego za darmo” (29.04.2015).