Konferencja prasowa dotycząca Targów Książki w Katowicach

24 stycznia 2011 r. o godz. 11.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (sala 29) odbędzie się pierwsza konferencja prasowa poświęcona organizacji Targów Książki w Katowicach – wyjątkowego wydarzenia kulturalnego na Śląsku.

Podczas konferencji zostanie przedstawiona idea przedsięwzięcia, realizowanego przez Uniwersytet Śląski oraz Expo Silesia, wspierającego kampanię Katowice Miasto Ogrodów – Kandydat na Europejską Stolicę Kultury 2016. Uczestnicy poznają również niektóre punkty bogatego programu wydarzenia, m.in.: akcji happeningowej „Druk na bruk” i „Top Listy” książek czytanych przez Ślązaków.

W konferencji udział wezmą: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prezes Zarządu Expo Silesia Tomasz Raczyński, przewodniczący Rady Programowej ESK 2016 Katowice prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek oraz prezydent Katowic Piotr Uszok.

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule Magdaleny Warchali pt. „Miasto nie tylko ogrodów. Także książek ”, 25 stycznia 2011 r.

Materiał nadany przez COMTV „Konferencja ws. Targów Książki”, 24 stycznia 2011 r.

Materiał „Targi książki w Katowicach już w październiku”, 24 stycznia 2011 r.

Relacja z wydarzenia dostępna na stronie Polskiego Radia Katowice pt. „Targi Książki w Katowicach”, 24 stycznia 2011 r.

O wydarzeniu napisała InSilesia.pl  „Targi Książki w Katowicach pomogą w walce o tytuł ESK?”, 25 stycznia 2011 r.

O wydarzeniu napisał Polska Dziennik Zachodni, Justyna Przybytek dn. 25.01.2011 r. „ Katowice będą miały wielkie Targi Książki ”.