Konferencja prasowa dotycząca rekrutacji na UŚ

8 czerwca 2016 r. o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (sala 29, ul. Bankowa 12, Katowice) odbędzie się konferencja prasowa, podczas której przedstawiona zostanie oferta edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego na nadchodzący rok akademicki. W konferencji udział weźmie prof. dr hab. Ryszard Koziołek – prorektor ds. kształcenia i studentów, a także naukowcy, którzy zaprezentują nowości w ofercie edukacyjnej uczelni. W roku akademickim 2016/2017 kandydaci na studia mają do wyboru 76 kierunków i 238 specjalności. Wśród nowych kierunków dostępne są:

• biologia żywności i żywienia – studia II stopnia stacjonarne,
  • pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią – studia II stopnia stacjonarne (nabór zostanie uruchomiony pod warunkiem uzyskania zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego),
  • turystyka – studia II stopnia stacjonarne,
  • doradztwo i infobrokerstwo historyczne – studia I stopnia stacjonarne,
  • środkowoeuropejskie studia historyczne – studia II stopnia stacjonarne,
  • inżynieria materiałowa – studia II stopnia czterosemestralne dla kandydatów po studiach licencjackich,
  • zarządzanie zasobami ludzkimi – studia I stopnia stacjonarne,
  • inżynieria materiałowa – studia w języku angielskim – Materials Science and Engineering – studia I stopnia stacjonarne.

Podczas konferencji będzie możliwość uzyskania komentarza dotyczącego najnowszego rankingu uczelni wyższych miesięcznika „Perspektywy”, który ukaże się w nocy z 7 na 8 czerwca 2016 r.