Konferencja prasowa dotycząca projektu „Wyższy Poziom”

W środę 1 lipca 2015 r. o godz. 11.00 w Galerii Katowickiej odbędzie się konferencja prasowa dotycząca projektu „Wyższy Poziom”, który ma na celu tworzenie ciekawych przedsięwzięć, wspieranie instytucji oraz, co najważniejsze, organizację i promocję wydarzeń pozwalających na rozwój, rozbudzanie zainteresowań oraz zwiększanie świadomości kulturalnej, artystycznej i naukowej mieszkańców Katowic oraz pozostałych miast regionu.

Do realizacji projektu, którego inicjatorem jest Galeria Katowicka, włączył się Uniwersytet Śląski. W ramach programu uczelnia proponuje cykl spotkań, wystaw, pokazów i warsztatów organizowanych przez specjalistów, pracowników i absolwentów uczelni.

W spotkaniu z mediami udział wezmą: dyrektor Galerii Katowickiej Ewa Spychalska, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice Waldemar Bojarun, dr Grzegorz Odoj z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Śląskiego, dyrektor NOSPR Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor Teatru Śląskiego Robert Talarczyk.

Spotkanie będzie okazją do przedstawienia idei projektu, uzasadnienia zaproszenia do współpracy partnerów programu i omówienia wspólnych działań w ramach projektu podejmowanych wraz z Urzędem Miasta Katowice, Uniwersytetem Śląskim, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego.

O wydarzeniu napisali również:

„wiadomosci.onet.pl” w artykule pt. „Instytucje kultury będą promować teatr i muzykę w centrum handlowym” (02.07.2015).

„tvs.pl” w artykule pt. „Teatr, wystawy, koncerty... Galeria Katowicka jak galeria sztuki. Rusza projekt „Wyższy Poziom" ” (01.07.2015).

„portalsamorzadowy.pl” w artykule pt. „Na przedstawienie lub koncert przyjdź do... centrum handlowego” (01.07.2015).

„radio.katowice.pl” w artykule pt. „Instytucje kulturalne wychodzą do ludzi” (01.07.2015).

„dzieje.pl” w artykule pt. „Śląskie instytucje kultury będą promować teatr i muzykę w centrum handlowym” (01.07.2015).

„wp.pl” w artykule pt. „Śląskie instytucje kultury będą promować teatr i muzykę w centrum handlowym” (01.07.2015).

„e-teatr.pl” w artykule pt. „Katowice. Teatr i muzyka w centrum handlowym” (01.07.2015).

„gazeta.pl” w artykule pt. „Instytucje kultury będą promować teatr i muzykę w centrum handlowym ” (01.07.2015).

„katowice.tvp.pl” w artykule pt. „Instytucje kultury będą promować teatr i muzykę w centrum handlowym” (01.07.2015).

„gazeta.pl” w artykule pt. „Galeria Katowicka ogłasza: Chcemy stać się tubą miasta” (02.07.2015).

„radioem.pl” w artykule pt. „Poziom oparty na kulturze” (02.07.2015).