Konferencja prasowa dotycząca piątej edycji Święta Liczby Pi

PI

Od 14 do 15 marca 2011 r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ w Katowicach po raz piąty odbędzie się Święto Liczby Pi.

PIerwszego dnia święta o godz. 10.30 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii (ul. Bankowa 14) w sali 553 odbędzie się konferencja prasowa dotycząca wydarzenia. Funkcję gospodarza konferencji PIastować będzie PIękny i PIlny matematyk – dziekan Wydziału prof. UŚ dr hab. Maciej Sablik, który lubi PIrofility i PItagorasa.

Studenci kierunków ścisłych PIeszczotliwie opowiedzą o PIerwiastkach, PIeniądzach, PIęciokątach, PIkselach, PIętrach wieżowców, PIiktogramie, wypełnianiu PIT-ów. Osoby biorące udział w wydarzeniach towarzyszących będą mogły wsPIąć się na wyżyny intelektualne, czerpiąc pełną PIersią z doświadczeń i wiedzy pracowników naukowych UŚ.

Na uczestników PIątej edycji święta Liczby PI czekać będą liczne atrakcje, m.in.: PIekielnie ostra PIzza, PIerniki, PIstacje, PIcie, PIeczywo, gry z PIłką, śPIewanie oraz szampan PIccolo. Z okazji święta Liczby Pi specjalnie dla odwiedzających Uniwersytet Śląski PIanista zagra PIękne utwory.