Konferencja prasowa dotycząca odkrycia najstarszych śladów gruźlicy

06.06.2018 - 10:00, aktualizacja 06.06.2018 - 10:00
Redakcja: admin

W środę 6 czerwca 2018 roku o godz. 11.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12, aula im. Kazimierza Lepszego) rozpocznie się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowane zostanie odkrycie dotyczące najstarszych śladów gruźlicy zachowanych na fragmencie szkieletu morskiego gada sprzed 245 mln lat. Odkrycia dokonali: mgr Dawid Surmik, doktorant z Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, dr Bruce Rothschild z Carnegie Museum w Pittsburghu (USA), a także mgr Tomasz Szczygielski i dr Katarzyna Janiszewska z Instytutu Paleobiologii PAN.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie fragment szkieletu prehistorycznego zwierzęcia, na żebrach którego naukowcy zidentyfikowali interesujące narośle.